Mieszkanie retro w kamienicy na Pradze Północ, 42m2

zabkowska-inwentaryzacjazabkowska-aranzacja

Rok: 2012
Powierzchnia mieszkania: 41,5m2
Pomieszczenia: korytarz, łazienka, aneks kuchenny, salon, sypialnia
Rynek: wtórny
Dla kogo: singielka
O projekcie: głównym założeniem projektu było przekształcenie nieustawnego, ciemnego mieszkania w przedwojennej kamienicy w nowoczesne, funkcjonalne wnętrze dla młodej kobiety.
Podczas przygotowywania projektu największą uwagę zwróciliśmy na zachowanie kamienicznego klimatu wnętrz mieszkania. Rozbicie kilku ścianek działowych sprawiło, że duży, wysoki korytarz płynnie przechodzi w salon połączony z kuchnią. Biel ścian, sufitów oraz mebli sprawia, że mieszkanie wydaje się wyższe i przestronniejsze. Przedwojenny charakter wnętrza podkreślają czerwone cegły odsłonięte nad blatem w kuchni. Nowe drzwi wewnętrzne zostały dobrane tak, aby imitowały te przedwojenne. Również meble w salonie – kanapa, stół i krzesła mają historyczny wygląd. Podłoga w łazience została wyłożona geometryczną klasyczną mozaiką.
Jeśli jesteś wielbicielem mieszkań w kamienicach, chciałbyś zachować historyczny wygląd wnętrz, jednocześnie Twoje mieszkanie ma być funkcjonalne i wygodne, skontaktuj się z nami. Potrafimy podkreślić piękno wysokich, przestronnych mieszkań w przedwojennych kamienicach.